מסע קולינרי  בדרום הודו

טיול קולינרי ותרבותי לרג'יסטאן ודרום הודו, בו נכיר את התרבות של אזורים מרתקים אלו דרך השווקים והטעמים המייחדים והמיוחדים לכל אזור. מסע בו נטייל  בין מטעי התבלינים, נערוך סדנאות בישול בבתי משפחות מקומיות , נבקר במסעדות בהם הסודות עוברים בין הדורות נכיר ונטעם את אוכל הרחוב ונבשל עם שפים מקומיים.  בנוסף לניחוחות הקולינרים נשלב במסענו  אתרי היסטוריה ומקדשים,ספארי ,  גיפים ,נדוג עם המקומיים  שייט תעלות, , מסיבה מסורתית , פינוק במלון על חופו של האוקיינוס ועוד הפתעות רבות

הטיול מפנק בקבוצה אינטימית ( 10-16 משתתפים בלבד) וברמת שירות גבוהה מאוד. 

  מסלול הטיול

יום 1: טיסה ליעדינו להודו הקסומה -  לינה בדלהי בירת הודו  

יום 2 : נכיר את דלהי דרך האוכל האתרים והאנשים

עיר בירתה של הודו נמצא בה תרבות ואוכל טוב  ממאכלי רחוב למסעדות גורמה יוקרתיות. דלהי נחלקת לשני אזורים עיקריים השונים במהותם ובאופיים: באולד דלהי (Old Delhi) תחוו צבעים, ניחוחות וצלילים, שווקים הומים, שווקי תבלינים ואוכל רחוב אלפי ריקשות רועשות וארכיטקטורה עתיקה לעומת זו ניו דלהי (New Dehi) מעוטרת בגנים ובמדשאות מבנים מודרניים, מלונות יוקרה, מרכזי קניות מפוארים ומסעדות גורמה.

הדרך הטובה ביותר לראות ולטעום את אולד דלהי זה כמובן דרך האוכל – נצא ל foodwalk  בסמטאותיה הצרות של דלהי הישנה – נכיר את הממתקים המיוחדים נטעם את הנאן, נכיר את העוף, נכיר את Parkora Samoda Nagori  ועוד ... המון הפתעות ,נסייר בשוק התבלינים הענק , נבקר במטבח הגדול במקדש הסיקים המאכיל עשרות אלפי אנשים, ובין לבין נבקר באתריה של הודו בדלהי הישנה ובדלהי החדשה. לינה בדלהי.

יום 3: אגרא – טאג' מאהל

 היום נמשיך במסענו  וניסע לאגרא בה נמצא אחד משבעת פלאי תבל "הטאג' מאהל " , מונומנט האהבה הגדול והמפורסם בעולם שבנה השאה גי'האן לזכר אשתו האהובה מומטאז'. לאחר נמשיך למבצר אגרא – לינה באגרא

יום 4:  גאיפור – והאוכל הרגיסטאני.  

לאחר שחזינו באחד משבעת פלאי תבל נמשיך במסע הקולינרי שלנו וניסע לגיאיפור בירת רגיסטאן בדרכינו נבקר  בפטהפור סיקרי גאיפור - המכונה  "העיר הורודה"- The Pink City העיר נצבעה בורוד לרגל ביקורו של הנסיך אלברט מאנגליה בשנת 1856.  למרות שהכינוי "העיר הורודה" מתייחס בעיקר אל הרובע העתיק של הבירה הרג`יסטאנית מפוזרים בכל רחבי העיר ארמונות ומקדשים מפוארים ויפים והם רק חלק מסוד קסמה של העיר.

לאחר שנתמקם במלון  נצא לסדנת בישול בבית משפחה מקומית ונאכל כולנו יחדיו ארוחת ערב. בערב נשמע ונלמד על חיי המקומיים ויחד עם זאת נתוודה אל הטעמים הרגיסטאנים.

 יום 5: גאיפור  - אדריכלות מרשימה ואוכל טוב

לאחר ארוחת הבוקר נצא למבצר אמבר מרהיב, מופת ארכיטקטוניות מהמאה  ה-16, הבנוי אבן־חול אדומה ושיש, נמשיך ונבקר בארמון העיר אשר פותח דלת לעולם הפאר של הנסיכים הראג'פוטים, אחר הצהרים נצא ל food trail  - ג'איפור, מפורסמת במעדני האוכל שבה בסיורינו נבקר במסעדות ייחודיות אשר מעבירים את הסוד מדור לדור. נקנח את היום בסרט הודי בבית הקולנוע המפורסם "ראג' מנדיר" הנחשב לבית הקולנוע המפורסם בהודו – לינה בגאיפור

יום 6 :  עוזבים את מדינת רגיסטאן וטסים למדינת קראלה הקסומה בדרום הודו.

בשעות הבוקר עדיין נהנה עוד קצת מרגיסטאן – נסתובב בריקשות ברחבי העיר נבקר במקדש הקופים ובצוהרים נטוס לקוצ'ין.

מדינת קרלה (Kerala) בדרום הודו שנחשבת לאחת המדינות היפות והשלוות, בתת היבשת. יש בה צמחייה טרופית, תעלות מים, חופים זהובים, ים צלול, וכפרי דייגים קטנים. בחלקים הפנימיים של קראלה יש אגמים רדודים של מים מתוקים, המקושרים על ידי מערכת של נהרות ותעלות. מדובר במערכת מים המקיימת חקלאות ענפה: שדות אורז, מטעי קוקוס, שיחי תה ופירות טרופיים. הכפריים חיים על איים קטנים בלגונות ולאורכן, וסירות הן כלי התחבורה הנפוץ באזור. לינה בקוצ'ין

יום 7 : קוצין- דייגים ומאכלי ים .

העיר  (Cochin), ששוכנת על חוף הים, מהווה את המרכז העסקי והמסחרי של מדינת קראלה. עיר בעלת עבר יהודי מפואר אך כיום מרבית היהודים של קוצ'ין עלו לישראל.

היום  נבלה בקוצין ואתריה ,ברובע היהודי שנמצא בעיר העתיקה, נבקר בבית הכנסת המיוחד שנבנה במאה ה-16. בסמטאות העתיקות בשוק הדייגים, נראה את רשתות הדגים המפורסמות נסייר באתריה ההיסטוריים בערב נצפה במופע קתאקאלי – אמנות המשלבת מחול, הבעות פנים ותלבושות מרהיבות. לינה בקוצין

יום 8 : פרייר (קומילי) – מטעי התבלינים

לאחר ארוחת הבוקר ניסע  לקומילי (שנקראת גם פרייר או ט'קאדי) כפר תבלינים, נמצא שם שיחי פילפל, עצי אגוז מוסקט,  - שיחי הל , עלי קארי ועוד.. . זה אחד המקומות המתוקים של הודו. עיירה קטנה וידועה גם בשמורה ובאגם שלידה. מומלץ לקנות שם תבלינים תה וקפה. נצא לסיור במטע התבלינים נקנה בשוק התבלינים, אחר הצהריים תוכלו ליהנות בקורס בישול  בבית משפחה מקומית. בערב נצפה במופע אמנות לחימה של קראלה "Kalaripayattu"  לינה בפרייר

יום 9 : פרייר -  יום ספארי Gavi National park

היום נצא ליום ספארי בפארק הלאומי gavi  - נתחיל את היום השכם בבוקר ב 05:30 ניסע בגיפים נטייל בטבע הפראי ונחזיק אצבעות לראות כמה שיותר מחיות הבר המשוטטות.

לינה בפראייר

יום 10: - שיט תעלות בקומרקום

אחד מסימני ההיכר של קראלה הוא ה-Backwater - אזור של לגונות רדודות של מים מתוקים, ביניהן מחברת מערכת של נהרות ותעלות. אזור ירוק ויפהפה, עם סגנון חיים ייחודי על המים, הבתים הקטנים והצבעוניים מוקפי צמחיה טרופית, הנשים הכובסות את בגדיהן במדרגות היורדות למים, הילדים החוזרים בסירות הסעה מבית ספר, הלגונות הרחבות, אגמים ונהרות, שדות האורז ומטעי הקוקוס השופעים באזור, תשאיר אתכם נפעמים ומרותקים אל מול היופי והפשטות שבמקום.

נעלה על סירה ונשוט בין התעלות בזמן שנירגע ונצפה בחיי הכפריים על גדות התעלות יכינו עבורינו ארוחת צוהרים לעץ ערב נמשיך למלון האחרון שלנו במסע, לריזורט בחוף קסום מררי.

יום 11: נתפנק בריזורט מפנק על חוף האוקיינוס ונדוג לנו את הארוחה

בשעות הבוקר נערוך סיור בכפר המקומי ניסע בטוקטוק ברחבי הכפר נראה את חיי המקומיים את האומנות את הכנת האוכל המסורתית את שיטות הדיג , טיפוס עץ הקוקוס  ועוד.. לאחר נצא לדוג את הארוחה ונלמד להכין את הדג שתפסנו באופן מסורתי. לינה בחוף מררי.

יום 12 : סיום המסע וחזרה הביתה

ניסע לשדה התעופה בקוצין ונתחיל במסענו חזרה הביתה.

*תוכנית הטיול נתונה לשינויים.

 

# קיום הטיול מותנה ב-10 משתתפים

ניתן 8-9 משתתפים בתוספת של 250$ 

מספר המשתתפים 10-16 בלבד !

הטיול מיועד לנשים וגברים כאחד

 

הטיול כולל :

טיסות : טיסה בינלאומיות

טיסות פנים לפי תוכנית.

כלכלה: חצי פנסיון

לינה : מלונות 5 *  במררי ביץ ריזורט 

תחבורה : מיניבוס  תיירים ממוזג לכל אורך הטיול הכולל מים.

אטרקציות :מופעי פולקלור,  ספארי , ...כל הפעילויות והאתרים הרשומים בתכנית.- ועוד הפתעות......

הדרכה : מדריך ישראלי ומדריכים באתרים/מקומות/ סיורים השונים על פי צורך.

* מפגש הכנה  

הטיול אינו כולל :

שתייה בארוחות 

הוצאות אישיות.

ויזה  אשרת כניסה להודו 

נסיעות במסגרת הזמן האישי.

ביטוח בריאות ומטען. חיסונים

תשר, לנותני השירותים המקומיים.  לאדם שייאסף מראש בתחילת הטיול(גובהו תלוי במספר המשתתפים)

תשלום לחברות התעופה בגין משקל עודף-  הערה : בטיסות פנים בהודו מותר 15ק"ג למזוודה ו 7 ק"ג לתיק עלייה למטוס יש הקפדה יתרה על המשקלים.

 *במקרים של  תופעות שונות של מזג אויר רעידת אדמה, שיטפונות, ערפל, שלג, התפרצות הר געש וכד'  ( ו/או נסיבות אחרות כלשהן )   כדוגמת הפסקת חשמל, פקקי תנועה שביתות עובדים ומהומות מקומיות, מצב בטחוני מיוחד בארץ או ביעד הטיול וכיו"ב או כל כח עליון אחר העלולים  לגרום לשינוי או ביטול כלשהו של ביקור באתר ו/או שינוי במסלול הטיול המתוכנן. אין בוא בכל טענה בגין נסיבות אלו  ועוד יובהר , כי במקרה של ביטול טיסה עקב תופעות אלו, ההוצאות שייגרמו לנוסעים כתוצאה מכך, יחולו על הנוסעים בלבד!