קוסטריקה - מסע נשי

​Intrip היא הקשר שלך לקוסטריקה דרך חוויה מרגשת ובלתי נשכחת בדרך לכל חושייך.

מסלול הטיול

יום 1 : טיסת ליעדינו לתחילת המסע המופלא 

יום 2: סאן חוזה -  סיור לילי - לנדס אין לאב  זמן נסיעה משוער: שעה וחצי 

תחנה ראשונה במסעינו: לנדס אין לאב בלב יער העננים. עם ההגעה, סיור לילי בשביליו של יער עננים וצפייה בציפורים הנמות,  חרגולים,  צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות, עצלנים ועוד.

ארוחת ערב במלון

יום 3: שייט אבובים - שיעור בישול טבעוני – רכיבה על סוסים

הבקר תצאו לשייט אבובים בנהר הבלסה, עולם טרופי פראי מתגלה בערוץ העמוק של הנהר והמפלים, חיות אקזוטיות, ציפורים טרופיות והרבה מים. אח"כ שיעור בישול על טהרת הטבעונות עם השפית נעמה, בסוף השיעור נטעם את מה שהכנו אח"כ רכיבה לנקודה הנמוכה ביותר בשמורה, המפל והנהר ומשם רכיבה לנקודה הגבוהה ביותר, לתצפית מרהיבה על העמק הנעלם והיערות מסביב לו

יום 4 :שיעור בישול טבעוני - קניו נגרו – עץ האיגואנות - חוואנילמה

לאחר שיעור בישול נוסף, יציאה לכיוון לוס צ'ילס, עיירת גבול הנמצאת כ- 5 ק"מ מהגבול עם ניקארגוואה, ממנה שטים בספינה בנהר ריו פריו לשמורת קניו נגרו. השמורה מהווה מקלט למגוון רב של ציפורים וחיות שמצאו בה מקלט כגון קופים, לטאות תנינים, עטלפים זוחלים ועוד, השוכנים בין הצמחיה השופעת. הסיור מלווה במדריך מקצועי המסביר על החי והצומח שבאיזור.

בהמשך ביקור בעץ האיגואנות המרשים לצפייה במגוון הרחב של האיגואנות הנמצאות על עץ זה. אח"כ נמשיך לכפר  חוונילאמה , 20-25 משפחות שהחליטו לפרוש מהחיים הקפיטליסטיים והקימו "קיבוץ" בקוסטה ריקה , השהות בכפר מהווה תרומה למשפחות שמתפרנסות מאירוח ומפעילויות לתיירים השונים לילה בכפר חוואנילמה – אירוח כפרי

  יום 5 :יום פעילויות בחוואנילמה – מעיינות חמים פאראדייז 

הבוקר תשהו במחיצת בני הכפר, ותהנו משיעור בישול מסורתי ,ריקודים מסורתיים של ילדי הכפר, פעילות התנדבותית עם הילדים ועוד. אח"כ תצאו לאיזור ארנל הממוקם בחלקו הצפוני של מחוז אלחוואלה (Alajuela). באיזור תוכלו למצוא מראות נוף מגוונים ומרהיבים. הר הגעש ארנל הוא האתר התיירותי המרכזי. הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים.

לסיום היום, רחצה במעיינות החמים פאראדייז להנאה ומרפא. ארוחת ערב במקום.

יום 6 : החווה של "דון חואן" – חוות פרפרים – בריכת צפרדעים – מונטה וורדה

 הבקר, ביקור בחוות Finca Burio, לחוויה מקומית אותנטית. החווה הממוקמת כחמש דקות מהעיר פורטונה, בבעלות דון חואן, חקלאי קוסטה־ריקני העובד בשיטות מסורתיות, מאסטר בגידולים אורגניים, שם תוכלו גם לקטוף ירקות ופירות. החווה עצמה ממוקמת ביער ראשוני יפהפה, המושך באופן טבעי מינים רבים של בעלי כנף וחיות אחרות. בהמשך הסיור תחזו בתהליך המרתק של הכנת ה"גוארו", משקה חריף המופק מקני סוכר, ובמו ידיכם תכינו ותטעמו את משקה הדולסה המקומי המופק גם הוא ממיצוי קני הסוכר.אח"כ תמשיכו לאזור סנטה הלנה ומונטה וורדה, נוף מרהיב של מפרץ ניקוייה ואיי האזור ילוו אתכם בדרככם לאיזור מכוסה יער המכונה "ההר הירוק" (מונטה וורדה).

משנת 1951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווקרים) מבודדת בגובה של 1400 מטר ששמרה על האזור בעזרת אירגונים פרטיים והפכה אותו לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגיות בהן המבקרים נפגשים עם בעלי החיים של סביבה מוגנת זו.

עם הגעתכם תצאו לסיור מודרך בבריכת צפרדעים ותצוגת פרפרים ללימוד סוגי החיות היחודיות לאיזור הטרופי של קוסטה ריקה. יותר מ- 40 מיני פרפרים ו- 30 מיני צפרדעים ביניהם מיוחדים במינם כמו צפרדע "החץ המורעל" הצבעונית, קרפד הים הענק וצפרדע העץ אדומת העין.

יום 7 :גשרים תלויים – רכבל  – מרכז אומנויות "קאסם"

 הבוקר תצאו למסלול בן 3 ק"מ בתוך היער, במהלכו תמצאו  8 גשרים שונים המרכיבים את מערכת הגשרים של הפארק, אורכם נע בין 170-560 רגל וגובהם הוא בין 40 – 260 רגל

אח"כ מבט ממעוף הציפור על יער העננים, הר הגעש ארנל ומפרץ ניקוייה. הסיור בליווי מדריך דובר אנגלית. ניתן לעצור בכל נקודה לצילום הנוף עוצר הנשימה. חווייה מהנה ובטוחה לכל המשפחה. הרכבל מסתיים בפלטפורמה הבנוייה בנקודה הגבוהה ביותר ברכס המהווה את קו פרשת המים בין האוקיינוס הפאסיפי והאטלנטי.

בהמשך, תיפגשו עם הנשים האמניות של פרוייקט Casem שהוקם לפני 10 שנים במטרה לסייע לנשות האזור לקדם את מעמדן ולסייע למשפחותיהן ולהן עצמן לקראת עצמאות כלכלית. הפרוייקט הוא אבן דרך במאבקן של הנשים בקוסטה ריקה לשוויון ושינוי מעמדן בחברה הכפרית המסורתית בה הנשים נשארות לרוב בבית ואינן בעלות הכנסה משלהן. בחנות בה הן מוכרות את עבודות היד שלהן, תישמעו את סיפורן המרתק, ולאחריו תבקרו בביתה של אחת הנשים לסדנת יצירה משותפת בה תוכלו לעצב לכן עבודת אומנות אישית אותה תיקחו הביתה. לסיום ארוחת צהריים במסעדה שלהן, המספקת גם היא תעסוקה לנשים מהאזור

יום 8 : סיור קרוקודילים – שמורת מנואל אנטוניו - דומיניקל

 לאחר ארוחת הבקר יציאה לכיוון מנואל אנטוניו שהינו אחד המרכזים המפוארים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. בדרך, בטארקולס  (Tarcoles)סיור לצפייה בתנינים שבמהלכו תצפו בצמחייה עשירה ובבעלי חיים ותפגשו מקרוב תנינים מסוגים שונים, ציפורים ושאר אוכלוסיית יער המנגרובים

עם ההגעה, סיור בפארק מנואל אנטוניו הכולל: חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי וקתדרלת פונטה אובה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מהם מאפיינים מיוחדים. הסיור עם מדריך מקצועי המסביר על המגוון הרב של הפרפרים, קופים, ראקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים, חיות מים, אורכידאות ועוד.

אח"כ נמשיך לעיירת החוף דומינקל

יום 9: ביקור במוזיאון הארכיאולוגי Spheras – שייט בנהר סיירפה - שבט הבורוקה

 לאחר ארוחת הבקר נמשיך דרומה לפלמר סור בו נמצא אתר ארכיאולוגי שמוכר על ידי אונסקו כאתר מורשת היסטורית שהוא מוזיאון פתוח בו מוצגים כדורי אבן מסתוריים מהתק' הפרה קולומביאנית שסותתו בשלמות בגדלים שונים החל מגודל של כדורי באולינג ועד לכדורים ענקיים המגיעים עד לכדי 16 טון , אח"כ נמשיך לשייט במפגש הנהרות - סיירפה והטרבה שיוצר דלתא עם מע' תעלות אקולוגיות  ומעברי מים המאכלסים שפע צמחייה ומארג עשיר בבעלי חיים שונים  וציפורים רבות החיים בביצת המנגרובים הגדולה ביותר בקוסטה ריקה . תוך כדי שייט בנהר ניתן לצפות בקרוקודילים, איגואנות ירוקות, קופי קפוצ'ין לבני הפנים, נחשי בואה צבעוניים , עטלפים ארוכי חוטם, כפן ורדרד , עייט דגים שלדגים צבעוניים, ציפורי פריגטה, אנפות למינהן ועוד

בסוף היום נגיע לכפר הבורוקה, שבט ילידים מדרום החוף הפאסיפי בקוסטה ריקה הידוע בעיקר בשל מסיכות העץ הצבעוניות המסורתיות המגולפות ע"י ילידי השבט בכשרון רב. נשות השבט משמרות את אריגת הבדים המסורתית כולל צביעתם בשיטה מסורתית, בני השבט עוסקים בעבודות אומנות  שונות ושומרים בני השבט על התרבות, המנהגים ואורח חיים המסורתיים בתחומים שונים כמו חקלאות מאכלים ורפואה

לילה בבתי שבט הבורוקה 

יום 10: יום פעילות בשבט הבורוקה – סאן חוזה

 היום נצטרף לבני השבט בעבודתם ונעזור להם באריגת הבדים ובהכנת מסיכות העץ הצבעוניות. לאחר הפעילות נמשיך לעיר הבירה בסאן חוזה. ארוחת ערב במלון.

יום 11: חוות הטוקאנים – מפגש עם נשות שכונת La Carpio 

 הבוקר נבקר בחוות מקלט לציפורים וחיות מוגנות אחרות. במשך שעתיים נצפה בטוקאנים וחיות הבר האחרות המאכלסות את חוות המקלט כגון תוכים ,ציפורי מקאו, ינשופים, דביבונים , קופי עכביש וקיפודי יער ולשמוע את סיפורו האישי של כל אחד מהם. במקום יש גם עצלנים וניתן גם לצפות בהאכלת תינוקות העצלנים .

בהמשך, שיחת סיכום עם הנשים של שכונת המצוקה La Carpio , המונה למעלה מ-34,000 תושבים (מרביתם מהגרים מניקאראגווה) שלמעלה ממחצית מהם נמצאים מתחת לקו העוני , בשיחה עם נשות השכונה נלמד על הפרוייקטים אותן הן מנהלות בעזרת "הקרן ההומניטארית בקוסטה ריקה" הכוללים הקמת וקיום מרכזי חינוך , מעונות יום, טיפוח והשגת ספונסרים לקבוצות ספורט לנערים ונערות, יצירת הכנסה נוספת ממכירת תיקים, ארנקים ותכשיטים תוצרת יד והשגת מקורות מזון מסובסדים בתמיכה מרשתות מזון גדולות בקוסטה ריקה. נכיר את חשיבות ה"כח הנשי" המשמש כבסיס לקיומה של קהילה זאת. 

יום 12 :  הר געש פואז – מפלי לה פאז – שדה"ת

 בבוקר תצאו לסיור בהר הגעש פואז, שם תצפו בלועו העצום המשתרע על פני 1.5 ק"מ באתר גייזרים מהגדולים בעולם, הר הגעש פעיל אך בטוח לתצפית. בהמשך, מפלי לה פאז והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה הפרפרים הגדול בעולם, שפע יונקי דבש, תצוגת נחשים, קופים, חתולי בר וגני אורכידאות. לאורך שבילי נהר לה- פאז מספר מפלים גדולים. משם, נסיעה לנמל התעופה בסאן חוזה בהתאם למועד הטיסה .

* מסלול ותוכנית הטיול נתונים לשינויים. 

 # קיום הטיול מותנה ב-12 משתתפות 

את הטיול הנ"ל ניתן לעשות לקבוצה פרטית ובהתאמה אישית הן של המסלול התוכנית והמלונות. 

מעניין ? מסקרן? מלאי פרטיך מטה או התקשרי 052-8281802