מסע נשי בדרום הודו

מסע מפנק לעומק התרבות ההודית. בקבוצה קטנה ואינטימית, ברמת שירות גבוהה.

הטיול כולל: מלונות מפנקים, סדנת בישול, הרצאת איורוודה ,סיורים בכפרים  שייט תעלות, מסיבת סארי מפגשים עם מקומיים,ביקור באשראם של אמה המחבקת, ביקור  בארוויל ועוד חוויות נוספות ומפנקות.
 

מסלול הטיול

יום 1 : טיסה ליעדינו להודו הקסומה.

 לינה בצינאי בירת טמיל נאדו העיר הרביעית בגודלה בהודו.

יום 2 : מהבאליפורם -פונדיצ'רי

הבוקר ניסע אל מהבאליפורם, עיירת דיג קטנטונת ושקטה הנמצאת במדינת  שבדרום הודו. שמפורסמת בזכות מקדשי החוף , תבליטי הקיר וגילופי האבן עובדה שזיכתה אותה להיכנס לרשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. נבקר במקדשי החוף ונפגוש בעושר  ארכיטקטוני ובפיסול שאין כדוגמתו בכל הודו: בנוסף מציעה העיירה, חוף ים, מסעדות מאכלי ים, וחנויות רבות לעבודות יד.  לאחר שנבלה בעיירה נמשיך על קו החוף, אל פונדיצ'רי, מושבה צרפתית המשלבת את התרבות הטאמילית והצרפתית גם יחד. לינה ב פונדיצ'רי

יום 3 : פונדיצ'רי וסביבתה

היום נבקר ב,כפר חזון אחרית הימים.. – "לחיות את חיינו בהרמוניה, תוך קבלת האחר, כדי לשפר את מעמדנו בעולם הזה ואת המפגש עם החיים הבאים".  הכפר אורוביל – "עיר השחר", אשר תושביו מאמינים שרעיון ההתיישבות המיוחד שלהם, ישמש מודל לכל האנושות.  בכפר מבנה עגול המעוצב ככדור זהב ענק המוקף בגנים, שהוא מרכז מדיטציה ייחודי אליו מגיעים המאמינים פעמיים ביום לישיבה של שקט והקשבה. בתוך כדור הזהב ישנו אולם בגובה של כ-30 מטר שקירותיו לבנים. באמצע האולם ממוקם כדור הקריסטל המלאכותי הגדול ביותר בעולם, דרכו עוברת קרן שמש אחת שמאירה את כל החלל.

בביקורינו נשתתף בסדנאות ונחווה את המקום.

בהמשך נסייר בפונדצורי הקסומה -  פונדיצ'רי שהיתה קולוניה צרפתית בתחילת המאה ה-18. עיר חוף יפיפייה  בעלת צביון צרפתי במבנים ברחובות ובאווירה. לינה בפונדיצ'רי.

יום 4 : מדוראי -  טיסה מצ'אני

לאחר ארוחת הבוקר -  נצא לשדה התעופה בצנאי לטיסה ליעדינו הבא העיר העתיקה מדוראי מדוראי (Madurai)- אחת הערים העתיקות בהודו , עיר שוקקות החיים, בה נמצא המקדש  המפורסם שנבנה לכבוד האלה בעלת העין האחת, האלה מינקשי זוגתו של האל שיווה. מאותר בדמויות הינדיות צבעוניות של אלים.

נסתובב בשוק המקומי בקרבת המקדש ונצפה בטכס המרשים המתרחש במקדש מידי יום בו הכוהנים, בסוף היום, מלבישים ומאכילים את האלים ומשכיבים אותם לישון. לינה במדוראי

יום 5 : מדוראי – קומילי (פרייר)   

לאחר ארוחת בוקר – נצא אל הכפרים הסובבים את מדוראי ונמשיך בדרכנו אל פרייר שבקראלה. מדינת קראלה (Kerala) שנחשבת לאחת המדינות היפות והרגועות ביותר בתת היבשת. מאפייניה צמחייה טרופית, תעלות מים, חופים זהובים, ים צלול, וכפרי דייגים קטנים. בחלקים הפנימיים של קראלה יש אגמים רדודים של מים מתוקים, המקושרים על ידי מערכת של נהרות ותעלות. מדובר במערכת מים המקיימת חקלאות ענפה: שדות אורז, מטעי קוקוס, שיחי תה ופירות טרופיים. הכפריים חיים על איים קטנים בלגונות ולאורכן, וסירות הן כלי התחבורה הנפוץ באזור.היום נחבור ונתמזג עם הטבע ניסע דרך הרי הגת המערביים. לנוף ההררי של היערות ומטעי התה וההל. ננשום אוויר הרים ופשוט נירגע.

 נטייל בשוק התבלינים המטעים  ובערב נצפה במופע אומניות לחימה.

יום 6 : פראייר

נסייר בחוות תבלינים במטעי התה וההל נבשל ונאכל בבית משפחה מקומית נסייר בשוק ועוד....

יום 7 : האשרם של אמה

היום ניפרד מן ההרים בדרכנו נחלוף על פני שדות אורז חוות התבלינים מטעי התה וכפרים בצהריים נגיע לאשרם של "האם המחבקת"  ניפגש עם מאמיניה, נלמד על משמעות החיבוק  ועל יכולתה של אמה  ואולי נזכה לפגוש אותה – לינה  בקולון– בבית מלון מפנק.

יום 8: אלאפי - קומארקום – שייט תעלות בבית סירה

אחד מסימני ההיכר של קראלה הוא ה-Backwater - אזור של לגונות רדודות של מים מתוקים, ביניהן מחברת מערכת של נהרות ותעלות. אזור ירוק ויפהפה, עם סגנון חיים ייחודי על המים, הבתים הקטנים והצבעוניים מוקפי צמחיה טרופית, הנשים הכובסות את בגדיהן במדרגות היורדות למים, הילדים החוזרים בסירות הסעה מבית ספר, הלגונות הרחבות, אגמים ונהרות, שדות האורז ומטעי הקוקוס השופעים באזור, תשאיר אתכם נפעמים ומרותקים אל מול היופי והפשטות שבמקום.

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון  אלאפי - בצוהריים נעלה על בית סירה לשיט תעלות  נאכל ארוחת צהריים בסירה ולעת ערב נחזור למלון המפנק . – בערב הרצאת איורוודה. לינה בקומרקום

יום 9 : קומארקום- קוצ'ין

לאחר ארוחת הבוקר  נצא לסיור בכפר האוטנטי ודרכו נחווה ונכיר את התרבות המקומית ניסע בטוקטוק ברחבי הכפר נראה את חייהם את האומנות את הכנת האוכל המסורתית את שיטות הדיג , ועוד.... משם נמשיך לקוצין.

 העיר  (Cochin), ששוכנת על חוף הים, מהווה את המרכז העסקי והמסחרי של מדינת קראלה. עיר בעלת עבר יהודי מפואר אך כיום מרבית היהודים של קוצ'ין עלו לישראל.

בערב נצפה במופע קתאקאלי – אמנות המשלבת מחול, הבעות פנים ותלבושות מרהיבות. לינה בקוצין

יום 10:  סיור בקוצין  

נבקר בבית-הכנסת ובקהילה היהודית הקטנה שעדיין חיה במקום. בשוק ובסמטאות העתיקות בשוק הדייגים ונראה את רשתות הדגים המפורסמות ובשווקים בערב נחגוג את סיום מסענו במסיבת סארי לינה בקוצין.

יום 11 : קוצין - בומביי

היום מתחיל מסענו חזרה הביתה נסיים קניות אחרונות בשווקים ונעלה על טיסה לבומביי ומשם לת"א

יום 12 : הגעה  לת"א.

# קיום הטיול מותנה ב-10 משתתפות

מספר המשתתפות בטיול 10-16 נשים בלבד!!!

תאריכי  הטיול -נובמבר - פבואר 

 *תוכנית הטיול נתונה לשינויים.

 

הטיול כולל :

טיסות : טיסה בינלאומיות

טיסות פנים לפי תוכנית.

כלכלה: חצי פנסיון

לינה : מלונות 4-5 כוכבים ברמה גבוהה

תחבורה : מיניבוס  תיירים ממוזג לכל אורך הטיול הכולל מים.

הדרכה : מדריכה  ישראלית  אסנת אלכביר  ומדריך מקומי באתרים/מקומות השונים על פי צורך.

מדיציה בבקרים.

סדנאות בישול. איורוודה ועוד..

סיורים במטעי התבלינים

שיט תעלות

מופעי פולקלור המתוארים בתוכנית

כל הפעילויות והאתרים הרשומים בתכנית.- ועוד הפתעות......

* מפגש הכנה בדצמבר

 הטיול אינו כולל :

שתייה בארוחות.

הוצאות אישיות.

אשרת כניסה להודו (ויזה) 

נסיעות במסגרת הזמן האישי.

ביטוח בריאות ומטען. חיסונים

תשר, לנותני השירותים המקומיים. 80$ - 100$ לאדם שייאסף מראש בתחילת הטיול(תלוי במספר משתתפים)

תשר למדריכה   

תשלום לחברות התעופה בגין משקל עודף-  הערה : בטיסות פנים בהודו מותר 15ק"ג למזוודה ו 7 ק"ג לתיק עלייה למטוס יש הקפדה יתרה על המשקלים. 

מעניין? רוצה לדעת יותר? רשמי פרטיך מטה או התקשרי 052-8281802